Paweł Wierzbicki

Prezes Zarządu Schindler Polska Sp. z o.o.; Członek Zarządu Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej. Od blisko 20 lat zawodowo związany z firmami o szwajcarskim rodowodzie.

Od 2014 roku z sukcesami zarządza Schindler w Polsce. Dzięki wprowadzeniu innowacyjnych zmian w strategii rozwoju firmy, w zaledwie kilka lat skutecznie doprowadził Schindler do pozycji lidera branży transportu bliskiego w Polsce. Po objęciu stanowiska Prezesa Zarządu rozpoczął inwestowanie w rozwiązania typu SMART, które radykalnie zmieniły sposób funkcjonowania firmy i poziom obsługi klienta.

W biznesie niezmiennie kieruje się fundamentalnymi zasadami: bezpieczeństwem, jakością, budowaniem wartości dla klienta, zaangażowaniem w rozwój ludzi oraz uczciwością i zaufaniem.

Marek Tarczyński

Marek Tarczyński – absolwent Wydziału Ekonomiki Transportu Samochodowego Charkowskiego Instytutu Samochodowo-Drogowego. Prezes Zarządu Terramar Gdynia od 1993 roku. Pracę zawodową rozpoczął w C.Hartwig Gdynia kierując m.in. działem marketingu i transportu samochodowego. Od 1993 roku członek Rady Polskiego Związku Spedytorów Międzynarodowych, potem Polskiej Izby Spedycji i Logistyki, a od 2005 roku jej przewodniczący. W 2015 roku wybrany na wiceprzewodniczącego unijnego związku spedytorów i logistyków CLECAT (Comite de liaison european des commissionaires et auxiiiaires de transport).

Arkadiusz Świerkot

Arkadiusz Świerkot – członek zarządu Stadler Polska odpowiedzialny za sprzedaż. Z sektorem transportu szynowego związany 30 lat. Doświadczenie zdobywał w renomowanych przedsiębiorstwach z branży – kierował sprzedażą w Polsce w AEG/Adtranz, Alstom i Faiveley.  Odpowiadał za rozwój na lokalnym rynku firmy budownictwa kolejowego Balfour Beatty Rail oraz firmy oferującej systemy sterowania ruchem kolejowym – Vossloh IT. Jest absolwentem Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej oraz Podyplomowego Studium Menedżerskiego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Michał Szlachta

Z wykształcenia jest magistrem inżynierem budownictwa – ukończył Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Od ponad 12 lat realizuje inwestycje infrastrukturalne ze szczególnym uwzględnieniem infrastruktury kolejowej. Zaangażowany w wiele kluczowych inwestycji realizowanych na sieci PKP PLK S.A.

 

Od blisko 3 lat zatrudniony w Hupac Terminal Brwinów na stanowisku Kierownika ds. technicznych, odpowiada za przygotowanie i realizację Inwestycji polegającej na budowie Terminala Intermodalnego w Brwinowie.

Michał Stępień

Personal profile

President of the Swisschamber of Commerce in Poland.

Country Head of UBS in Poland since 2017 and a General Manager for UBS Business Solutions Centers in Poland since 2013.

Michal is qualified Attorney at Law. His areas of expertise include: governance principles, the business services sector, process excellence and executing standards, corporate law, risk management.

Ulrich Schwendimann

Dyrektor Zarządzający Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej. Warszawska Izba jest organizacją pozarządową, która zrzesza obecnie 200 członków.

Ulrich Schwendimann jest absolwentem slawistyki i studiów biznesowych na Uniwersytecie w Zurychu, a także ukończył studia Executive MBA na Politechnice Warszawskiej. Przed pracą w Izbie był dziennikarzem i badaczem na Uniwersytecie w Zurychu.

Od 17 lat aktywnie łączy polskie i szwajcarskie środowiska biznesowe.

Sabina Nowosielska

Absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez 24 lata związana z Grupą Azoty ZAK S.A. w tym przez 8 lat Wiceprezes Zarządu. Prezes klubu siatkarskiego ZAKSA. Przez 6 lat członek Zarządu Polskiego Związku Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych. Od grudnia 2014 prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle.

Łukasz Malinowski

Analityk rynku transportowego, dziennikarz i menadżer mediów. Od początku aktywności zawodowej zaangażowany w liczne projekty analityczne i doradcze dla branży transportowej, w tym z zakresu kolejowego transportu pasażerskiego i towarowego. Współtworzył i zarządza portalami: Rynek Kolejowy, Transport Publiczny, Rynek Infrastruktury i Rynek Lotniczy. Ukończył Stosunki Międzynarodowe i Gospodarkę Przestrzenną na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem kolejowym w Szkole Głównej Handlowej.

Michał Litwin

Michał Litwin – Dyrektor ds. Strategii Nevomo oraz Dyrektor Generalny Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych.

Doradca zarządów wiodących firm transportowych, konsultingowych oraz samorządów regionalnych w zakresie transportu kolejowego i lotniczego, strategii rozwoju, relacji zewnętrznych, komunikacji i regulacji, autor wielu komentarzy medialnych dotyczących problematyki transportu kolejowego.

Współpracował m.in. z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, Polską Grupą Lotniczą, Freightliner Group, Zespołem Doradców Gospodarczych TOR, Freightliner oraz Europejskim Zrzeszeniem Kolei Towarowych (ERFA). Współtworzył Fundację ProKolej, pełnił funkcję Wicedyrektora w Europejskim Zrzeszeniu Linii Lotniczych (AIRE). Autor „Mapy Kolejowej 2040” i współautor „Strategii Kolejowej 2040”. Prelegent na międzynarodowych konferencjach transportowych, uczestnik posiedzeń komisji parlamentarnych oraz grup doradczych Komisji Europejskiej.